כל הקטגוריות
EN

דף הבית>חדשות >חברת חדשות

מתווה עיצוב של כלים, מתקן וכלי בדיקה

זמן: 2021-03-08 צפיות: 35

מטרת עיצוב

מטרת הכלי, המתקן ובדיקת המתקן היא לשפר את היעילות בייצור אצווה של מוצרים מכניים ולהבטיח יציבות איכותית של מוצרים מכניים, כדי להשיג את המטרה של הפחתת עלות הייצור של מוצרים. לכן, על תכנון וייצור מתקן כלים, מתקן ובדיקה להיות כפוף למטרה זו ללא תנאי.

שיקולי עיצוב

כלים, מתקן, כלי בדיקה הם בדרך כלל חתיכה אחת, ייצור קבוע, אך זמן השימוש הוא בדרך כלל ארוך, כלי התבנית שוקלים בעיקר חיי שירות, תנאי תחזוקה וכו '. כלים של מתקן נחשבים בעיקר לנוחים, בטוחים, יעילים ואמינים. כלי פיקוח שוקלים בעיקר שימוש בתחזוקה נוחה, אמינה, נוחה וכן הלאה.

לאור הסיבות לעיל, עלות התכנון של כלים, מתקן ובדיקת מתקן צריכה לפנות מקום לבטיחות, יעילות, אמינות, חיי שירות, נוחות וגורמים אחרים.

קריטריונים לבחירת חומר

יש להשתמש ככל האפשר בתכנון חלקים סטנדרטיים בוגרים (כמו מוטת מנחה, שרוול הנחיה, אטב, קפיץ, גליל אוויר, צילינדר הידראולי, בסיס תבנית סטנדרטי, צ'אק מהיר וכו ').

לצורך תכנון חלקים עיקריים, יש צורך לתכנן בקפידה את בחירת ההתאמה והקשיות של חומרי מתכת וסוגי טיפול בחום (כגון מרווה והרפיה, בתדירות גבוהה, קרבורינג ומרווה, ניטרינג וכיבוי), שקול במיוחד למניעה של עיוות של חלקים לאחר טיפול בחום, שקול התאמת קשיות ואמצעי סיכה הכרחיים עבור חלקים עם חיכוך הדדי.

עובי וסוג הציפוי (גלוון, ציפוי ניקל, ציפוי כרום בהיר, אנודיזציה, אנודיזציה קשה, אנודיזציה מוליכה, ציפוי כרום קשה, הטשטוש וכו ') יעוצבו בקפידה לטיפול פני השטח בהתאם לתפקוד החלקים.

נקודות בסיסיות לעיצוב כלי, מתקן ובדיקת כלי

1. שיטת הידוק של חלקים מכניים

מהדק יישור ישיר

יעילות נמוכה, דיוק יישור גבוה; מתאים לאצווה קטנה אחת ועבודת עבודה צורה פשוטה.

באיור שלמטה, ארבע הלסת עצמה היא סוג של מתקן, רק מתקן כללי.

סימון B ויישור הידוק

זה מתאים ליציקות קטנות וצורות מורכבות.

2. שלושה עקרונות של הידוק חלקים לאחר מיקומם במתקן

א. עיקרון החלקים שלא זזים לאחר מיקומם במתקן

יש לבחור את כיוון כוח ההידוק כדי להצביע על נתון המיקום (הנתון הראשון), וגודל כוח ההידוק צריך להספיק בכדי לאזן את השפעתם של כוחות אחרים, כך שהחלקים לא יזוזו בתהליך העיבוד. .

ב. העיקרון של אי עיוות של חלקים לאחר מיקומם במתקן