כל הקטגוריות
EN

דף הבית>חֲדָשׁוֹת >חדשות התעשייה

סיכוי לפיתוח של תעשיית כלי פיקוח רכב

זמן: 2021-03-08 צפיות: 24

בשנים האחרונות, ההתפתחות הנמרצת של תעשיית הרכב בסין הובילה את ייצור הרכב המתעורר התומך בתעשיית מתקן הפיקוח לרכב לתקופת צמיחה יציבה, וההתפתחות העתידית של שוק מתקן הפיקוח לרכב מבטיחה מאוד גם היא. ההערכה היא כי הביקוש בשוק של תעשיית כלי הבדיקה לרכב בסין יגיע לכ- 12.3 מיליארד יואן עד שנת 2021. הסיבות העיקריות הן כדלקמן:

(1) מהירות השדרוג של דגמי מכוניות הנוסעים מאיצה

התפתחות תעשיית כלי הבדיקה לרכב קרובה מאוד להתפתחות תעשיית הרכב במורד הזרם, ומהירות השדרוג של מכוניות הרכב במורד הזרם הוא הכוח המניע העיקרי לפיתוח תעשיית כלי הבדיקה לרכב. קחו את השוק המקומי בארה"ב כדוגמה, ההשקה והתחזית של דגמים חדשים בשוק ארה"ב בין השנים 1997-2020 הם כדלקמן: יחידה: דגמים
 FUUOHR[NN6T_M2F8I0_JP8W

מקור נתונים: איסוף מידע ציבורי

בארצות הברית, כאחת המדינות בעלות דגם המכוניות המהיר ביותר שמתעדכן בעולם, יש 39 מכוניות חדשות בממוצע המושקות מדי שנה בין השנים 2013 ל -2016, וצפוי שיהיו בממוצע 58 מכוניות חדשות שיושקו בכל שנה משנת 2017 עד 2020. בבית, יצרניות הרכב של סין הן יותר מארצות הברית, והתחרות היא אינטנסיבית יותר. בחמש השנים האחרונות השיק השוק המקומי כ -150 דגמים חדשים לגמרי בממוצע מדי שנה. בנוסף לדגמים המשתנים ומשודרגים מדי שנה, כמעט 500 דגמים חדשים מושקים מדי שנה.

עדכון מגמת סוגי הרכב לפי קטגוריות משנת 2012 עד 2017 (יחידה: דגם)
 [IMQ7ZQ]S_[`6V1{2B_7IZL

מאז שנת 2012, מנקודת מבטם של דגמים חדשים, דגמי SUV הראו מגמת צמיחה נפיצה, ויצרני מותגי רכב עצמאיים מקומיים נכנסו לשורות ייצור דגמי SUV. מאז שהמדיניות לשני ילדים הופכת לליברלית לחלוטין, יצרניות רכב רבות התמקדו ב" 7 מושבים "(SUV, MPV), סטיישן משפחתי ודגמים אחרים. מכאן אנו יכולים לראות כי מהירות עדכון המודל מואצת גם עם שינוי הביקוש הצרכני. באופן כללי, שינוי הדגמים תואם גם את מחזור השינויים של הצרכנים, שהוא כ5 עד 8 שנים. בעולם מחזור ההתחדשות של דגמי המיינסטרים הוא 3-7 שנים. זמן ההתחדשות של הדגמים האמריקאים והגרמניים ארוך יחסית, עם ממוצע של 6.6 שנים, ואילו זה של הדגמים היפניים והקוריאניים הוא קצר יחסית, עם ממוצע של 3-4 שנים. עם זאת, כאשר הדור הצעיר של הצרכנים, ובמיוחד הצרכניות הצעירות, הופכים לזרם המרכזי של שוק הצרכנים לרכב, הם יבקשו בתדירות גבוהה יותר לעדכן מודלים. על מנת לענות על צרכי הלקוחות, על יצרני הרכב להוזיל את עלות הפיתוח, לקצר את מחזור הפיתוח, לשפר את איכות המוצר ולהגדיל כל העת את זני המוצרים בכדי לענות על צרכים שונים של הצרכנים. מנקודת מבטם של מפעלי מנוע עיקריים לרכב, ישנם יותר מ -100 ארגונים מקומיים שקיבלו רישיון לייצור רכב, כולל יותר מ -10 מפעלים עמוד שדרה, כגון מותגי מיזם משותף של קבוצת SAIC, קבוצת FAW, קבוצת דונג-פנג, קבוצת צ'אנג-אן. , קבוצת BAIC, קבוצת GAC וכו '. על פי המספר הממוצע של מותגים ידועים בכל קבוצה, כל מפעל רכב מייצר 1-2 דגמים חדשים בכל שנה, בתוספת עשרות מותגי רכב מקומיים, לפחות 150 דגמים חדשים יופיעו בכל שָׁנָה. בנוסף, בדרך כלל משודרגת מכונית מעט שנתיים או שלוש לאחר השקתה בכדי לשפר את חווית המשתמש ולשמור על התחרותיות של המוצר. לדוגמא, שינויים בקנה מידה קטן של פגוש, סורג, מנורה וחלקים אחרים זקוקים גם לכלי בדיקת רכב לבדיקה. ניתן לראות כי השדרוג המהיר של דגמי הרכב והביקוש השדרוג הרציף של מכוניות חדשות לאחר כניסתם לשוק הניחו מקום עצום להתפתחותו העתידית של שוק כלי הפיקוח על הרכב.


② רכבי אנרגיה חדשים

מאז 2014 קצב צמיחת המכירות של רכבי האנרגיה החדשים בסין עבר שנתיים רצופות על 300%, מה שמראה מגמת צמיחה נפיצה; בשנת 2016, סך המכירות של רכבי האנרגיה החדשים הגיע ל 507000, כמעט פי שישה מזה של 2014. בשנת 2017, היקף המכירות הכולל של רכבי האנרגיה החדשים הגיע ל 777000, גידול של 53.3% לעומת השנה הקודמת, והוא צפוי כי היקף המכירות בשנת 2018 יעלה על 8 מיליון. על מנת לקדם את הצריכה הירוקה, סין הנהיגה סדרה של מדיניות מועדפת לתמיכה ברכישת רכבי אנרגיה חדשים, כגון פטור ממס רכישת רכב ומס רכב וכלי רכב לרכישת רכבי אנרגיה חדשים מוסמכים, סבסוד חד פעמי עבור רכישת רכבי אנרגיה חדשים וכו '. במאי 2015 פרסמה מועצת המדינה את המתווה "תוצרת סין 2025", אשר ציין את רכבי האנרגיה החדשים כאחד מעשרת תחומי הפיתוח הפורצים העיקריים; באפריל 2017 הוציאו שלושת המשרדים והוועדות של המדינה את "תוכנית הפיתוח לטווח הבינוני והארוך של תעשיית הרכב", שהציעה להגדיל את הקידום והיישום של רכבי אנרגיה חדשים, ולהגדיל בהדרגה את חלקם של רכבי האנרגיה החדשים בציבור. שֵׁרוּת. במרץ 2018 הציע דו"ח העבודה של ממשלת מועצת המדינה לשנת 2018 לקדם פיתוח מעגלים משולבים, דור חמישי לתקשורת סלולרית, מנועי מטוסים, רכבי אנרגיה חדשים, חומרים חדשים ותעשיות אחרות, וליצור אזור הפגנה "תוצרת סין 2025". . בטווח הארוך, יש מרחב עצום לפיתוח רכבי אנרגיה חדשים בסין.

③ פוטנציאל שוק היישומים של כלי פיקוח אחרים הוא עצום

בנוסף לשוק מכוניות הנוסעים הנ"ל, ניתן להשתמש בכלים לבדיקה גם בייצור מטוסים, בייצור ציוד צבאי, בייצור ציוד יוקרתי, בייצור משאיות וכו '. מצד אחד, פיתוח צרכים לייצור ציוד יוקרתי. הפיתוח הסינכרוני של תעשיית כלי הבדיקה. לדוגמא, ייצור מטוסים, טכנולוגיית ייצור מטוסי הנוסעים המקומית הנוכחית אינה בשלה מספיק, מרבית חלקי המטוסים אינם מיוצרים בסין, ולכן כלי בדיקת חלקי המטוסים בשוק המקומי עדיין נמצא בשלב ריק. מצד שני, שיפור איכות הציוד הקיים תלוי בהתפתחות ענף כלי הבדיקה. אם ניקח משאיות כדוגמה, קיים פער גדול בין איכות המשאיות המקומיות לזו של משאיות זרות מבחינת עיצוב מראה, בטיחות ונוחות. הסיבה לפער זה היא שבנוסף לחלק מטכנולוגיית ייצור הליבה אינה נשלטת, מפעלי המנועים העיקריים בייצור משאיות מקומי משתמשים בכלי פיקוח רכב ברמה נמוכה, מה שמקשה על השליטה בדיוק של ייצור משאיות מקומי. עם התרחבות מתמדת של קטגוריות היישומים של כלי פיקוח מקומיים, הדיוק בהרכבת כלי הבדיקה יהיה בשימוש נרחב יותר בשוק המשאיות ובציוד אחר של סין, שיעזור לשפר את איכות מוצרי ייצור הציוד בסין, וגם להביא ענק הזדמנויות שוק לתעשיית כלי הבדיקה. מנקודת המבט של המדיניות הלאומית, תוכנית "תוצרת סין 2025" שפורסמה במאי 2015 הגדירה בבירור את המטרה להפוך למעצמת ייצור; "תוכנית התקינה ושיפור האיכות לתעשיית ייצור הציוד" שפורסמה באוגוסט 2016 מיועדת בעיקר לעגינה עם "תוצרת סין 2025", המציינת כי עד שנת 2020, תכנית "תוצרת סין 2025" תהפוך לכוח ייצור ב בשנת 2005 השתפרו ביסוד הקרן התעשייתית, ייצור מושכל, ייצור ירוק ומערכות סטנדרטיות אחרות